CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Sonuçta çok fazla değişen bir şey yok

CHP SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK: SONUÇTA ÇOK FAZLA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul'daki yeniden sayımlarda son durumu açıkladı

Öztrak,'Bu sabah itibariyle 18 ilçede ilçe seçim kurulları talepleri reddetmişti. 21 ilçede sayım kararı çıkmış. 5'inde tam sayım, geri kalanlarında geçersiz oylar sayılacak. 3 ilçede bitti. Sonuçta çok fazla değişen bir şey yok' diye konuştu.

FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’in konuğu olan Faik Öztrak, 3 ilçede sayımın bittiğini fazla bir değişiklik olmadığını söyledi.

‘HERKES İTİRAZ EDEBİLİR AMA ELİNDE DELİL OLMASI LAZIM’

Öztrak, ‘Herkes itiraz edebilir ama elinde delil olması lazım. İtiraz edilmesi için sandık başındaki görevlilerin şerh koydurmuş olması lazım. Sıkıntı burada. İtiraz haktır. Ama bu hakkı suistimal edilmemesi için hukkuki olaması lazım. Bu sabah itibariyle 18 ilçede ilçe seçim kurulları talepleri reddetmişti. 21 ilçede sayım kararı çıkmış. 5’inde tam sayım, geri kalanlarında geçersiz oylar sayılacak. 3 ilçede bitti. Sonuçta çok fazla değişiklik yok’ diye konuştu.

İtiraz sürecinin hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaması halinde sandığa olan güvenin sarsılacağını belirten Öztrak, ‘YSK’nın gece yarısı kararı da çok sağlıklı karar değildir’ eleştirisinde bulundu.

Bugün hakim karşısına çıkan yazarımız Çiğdem Toker’le ilgili konuşan Öztrak, ‘Sadece namuslu gazeteci değil, aynı anda kamu adına icraatları denetleyen en etkili gazetecilerden birisidir’ dedi.


Yorum Gönder

Yorumlar