Ekonomik saldırı yabancı ülkede değil, Türkiye’nin Başkentinde planlandı!

"EKONOMİK SALDIRI YABANCI ÜLKEDE DEĞİL, TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİNDE PLANLANDI!"

Bekaroğlu: “Bakan Albayrak FETÖ Okullarında öğrendiği algı yönetimini uyguluyor!”...

Tarihin en büyük borç yükü

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin 460 milyar dolar dış borcu olduğunu ifade ederek,"Türkiye, tarihinin en ağır dış borcu yükümlülüğü altında. Bu paranın 246 milyar doları da kısa vadede, bir yıl içinde ödenmek durumunda. Türkiye'nin bu parayı bulma şansı yok." dedi.

Plan ve Bütçe Komisyonunda, bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin görüşüldüğünü anımsatan Bekaroğlu, bu bütçede sosyal yardımların büyük yer tuttuğunu kaydetti.

3 Y’ye yeni Y’ler eklendi

Mehmet Bekaroğlu, şöyle konuştu: 

"AK Parti iktidara geldiği zaman, 3Y ile; yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edecekti. Yoksullukla mücadele için gelmişlerdi ama bırakın yoksulluğu kaldırmayı, siyaseti yoksulluğun üzerine kurdular. Yoksulluğu derinleştiriyorlar ve ülkeyi oradan yönetiyorlar. 3 Y’yi kaldırmak için iktidara gelen AKP, bunları kaldırmak yerine yeni Y’ler ekledi; Yalan, Yüzsüzlük, Yalakalık…" 

Türkiye'de yoksulluğa ayrılan paranın yıllar boyunca giderek arttığını ifade eden Bekaroğlu, "16 milyona yakın hane, aile sosyal yardım alıyor. Yani 31 milyon insan sosyal yardımlarla ayakta duruyor, bu 31 milyonun 15 milyonu da seçmen." dedi. 

CHP'li Bekaroğlu, sosyal yardımlar için 2019 bütçesinde 32 milyar lira para ayrıldığını ifade ederek, gelir adaletsizliğini ortadan kaldırmadan yoksulluğun azaltılamayacağını söyledi.

Türkçe ezan tartışması, gerçek gündemi örtmek için…

Türkiye’de halkın ekonomik sorunlarla boğuştuğunu ifade eden Bekaroğlu, Türkçe ezan tartışmalarına ilişkin görüşünün sorulması üzerine; “Bu konuyu kim gündeme getirdiyse, amacı, ülkenin ciddi sorunlarının konuşulmasını engelleyip gündemi saptırmaktır.” diye konuştu.

Yorum Gönder

Yorumlar